Š.m. sausio 13 d. vyko LSKF 15-os metų veiklos paminėjimas į kurį buvo pakviesti asmenys labiausiai nusipelnę federacijai. Tai sportininkai, instruktoriai, teisėjai, klubų vadovai ir shotokan sporto šakos veteranai. Renginio pradžioje buvo prisiminta federacijos istorija, pasiektos svarbiausios pergalės Europos ir pasaulio čempionatuose, tarptautiniuose turnyruose.
Renginio metu pirmieji buvo apdovanoti sportininkai už aukštus sportinius pasiekimus 1991 – 2006 metais Europos ir Pasaulio čempionatuose jaunučių, jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų amžiaus grupėse iškovoję 79 įvairių spalvų medalius (Europos ir Pasaulio taurės varžybose – apie 50 medalių). Daugiausiai medalių individualiose ir komandinėse rungtyse iškovojo: Laima Grižaitė (5 medaliai), Monika Pliuraitė (5 medaliai), Aurimas Astramskas (3 medaliai), Rolandas Kesminas (3 medaliai), Mantas Bartkevičius (3 medaliai).
Po sportininkų apdovanojimo sekė trenerių, kurie paruošė Europos, Pasaulio čempionatų nugalėtojus ir prizininkus pagerbimas. Šiuo metu yra du Lietuvos Respublikos Nusipelnę Shotokan karatė treneriai: Kazimieras Bartkevičius ir Alfonsas Valuntonis, bei Nacionalinės kategorijos Shotokan karatė treneris Arūnas Masalskis. Šias kategorijas ir trenerių vardus už aukšto sportinio meistriškumo sportininkų paruošimą suteikė Kūno Kultūros ir Sporto Departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.
Daugelis LSKF renginių įvyksta padedant Shotokan karatė judėjimo savanoriams, aktyvistams. LSKF apdovanojo Shotokan karatė sporto šakos instruktorius už gerai paruoštus karatė mokinius, teisėjus už teisingai įvertintus kovotojų veiksmus, perspektyvius sportininkus už pasiektas pergales.
LSKF instruktorių, teisėjų, sportininkų yra apsigynę karatė Dan. Aukščiausius Dan turi Alfonsas Valuntonis ir Audronė Širokova – 4 Dan, Kazimieras Bartkevičius, Laima Grižaitė, Giedrė Gudzinevičiūtė, Mantas Bartkevičius – 3 Dan.
LSKF apdovanojo Shotokan karatė sporto šakos veteranus, meistrus, Lietuvos rinktinių narius, bei klubų vadovus, Shotokan karatė judėjimo įvairiuose miestuose, rajonuose pradininkus.
Karatė mokytojo misija yra perteikti karatė techniką, dvasią, gyvenimišką patirtį karatė mokiniams. Jų patirtis, sportinis ilgaamžiškumas yra geras pavyzdys jaunimui siekti meistriškumo, pergalių, garsinti Lietuvą. Pagrindinis karatė mokymo tikslas yra ne laimėjimas ar pralaimėjimas, bet praktikuojančių karatė discipliną charakterio išvystymas, asmenybės tobulinimas. Karatė dvasia žūsta be etiketo. (G. Funakoshi)
Oss!