Close

Bronzos medaliai iš Europos Šotokan karatė čempionato Graikijoje

Graikijoje Chalkidos mieste vyko 31 Europos Šotokan karatė čempionatas, kuriame dalyvavo 460 sportininkų iš 24 šalių. Lietuvą atstovavo 11-ka sportininkų iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Utenos, Zarasų karatė klubų.

Kaip informavo LSKF prezidentas Kazimieras Bartkevičius, geriausiai sekėsi jaunių amžiaus grupės merginoms, vilnietei Nomedai Tvaskaitei ir panevėžietei Rūtai Zigmantavičiūtei. kurios kumite rungtyje iškovojo bronzos medalius. Nomeda nugalėjo serbę, portugalę, šveicarę , tačiau finale pralaimėjo Rusijos sportininkei. Rūta nugalėjo vengrę, lenkę, rusę , tačiau finale pralaimėjo kitai Rusijos sportininkei.

Jaunių ir jaunimo merginų kumite komandos (M.Šaltenytė, N.Sventickaitė, N.Tvaskaitė, R.Zigmantavičiūtė) iškovojo 5-tas vietas. Tik 15-ka sekundžių reikėjo išlaikyti turimą persvarą prieš vengres ir merginos būtų medalininkių gretose, tačiau fortūna mums nebuvo palanki. Jaunimo kumite rungtyje gražiai pasirodė kaunietis Domantas Brazauskas, laimėjęs kovas prieš ispaną, čeką,
po apylygės kovos pralaimėjęs anglui, užėmė 9-tą vietą. Jaunučių amžiaus grupėje panevėžietė Eglė Duobaitė kata rungtyje įveikusi serbę, graikę – užėmė 8-tą vietą. Neila Sventickytė jaunių grupėje kumite rungtyje pasiekusi pergalę prieš portugalę, užėmė 9-tąvietą. Ypač didelė konkurencija (88 dalyviai) buvo suaugusių vyrų kumite rungtyje. Ryžtingai turnyrą pradėjęs panevėžietis Karolis
Čiutra pirmoje kovoje nugalėjo daną, bet nežymiai nusileido šveicarui.

Čempionate sklandžiai dirbo Lietuvos rinktinės treneriai Jurgita Januškaitė- Žilinskienė, Mantas Kazlauskas, teisėjavo ir gerai užsirekomendavo tarptautinės kategorijos teisėjas Alfonsas Valuntonis.