Close

Pergalės ant Rygos tatamio

Pergalės ant Rygos tatamio

Šiame čempionate dalyvavo apie pusantro tūkstančio atletų iš 20 šalių, kurie pagal meistriškumą buvo suskirstyti į mokinių ir meistrų grupes. Garsusis šios sporto šakos kovotojas, aštunto dano meistras Kenetas Funakošis buvo vienas šių varžybų organizatorių.

Per 20 mūsų šalies atletų iškovojo pasaulio Shotokan karatė čempionato medalius.

78 Lietuvos sportininkų iš 10 klubų delegacijai vadovavęs Kauno „Samurajaus“ klubo ir šalies Shotokan karate federacijos prezidentas, trečiojo dano meistras Kazimieras Bartkevičius džiaugėsi mūsiškių sėkmingais startais. „Tai buvo pačios sėkmingiausiais varžybos. Komandų neoficialioje įskaitoje mūsiškiai pateko tarp trijų pajėgiausių rinktinių“, teigė jis.

Vaikų grupėje kata rungtyje Lietuvos atstovai iškovojo tris medalius. Aurimas Malinauskas (Kauno „Era“), tapo čempionu, jo bendraklubė Andželika Martinaitytė – vicečempionė, o šalčininkietė Agata Jušinskaja laimėjo trečiąją vietą. Net penki medaliai pelnyti kumite rungtyje. Savo svorių kategorijose Austėja Linkevičiūtė (Vilnius „Karate do“) ir Justė Andronavičiūtė (Kauno R. Montvido sporto klubas) iškovojo aukso medalius, Barbora Žinevičiūtė („Samurajus“) ir Eimantas Stančiauskas (Kauno R. Montvido sporto klubas) – sidabro, o Skaidrė Balinskaja iš Šalčininkų – bronzos medalius.

Ant garbės pakylos aukščiausiojo laiptelio stovėjo jaunučių varžybų nugalėtojomis tapusios dvi Kauno R. Montvido sporto klubo narės Almina Adomaitytė (kata rungtis) ir Monika Pliuraitė (kumite). Šiose rungtyse kovojusi Kristina Smirnavaitė („Samurajus“) pelnė sidabro ir bronzos medalius. Nudžiugino ir jauniai. Puikų meistriškumą pademonstravę kata rungtyje Mantas Meškauskas (Panevėžio „Alfa“) ir mažeikietis Deividas Vyniautas tapo pasaulio čempionais savo svorių kategorijose. Darius Kantauskas (Šiaulių „Saulė“) iškovojo vicečempiono titulą, o Justina Šiurnaitė (Panevėžio „Alfa“) ir Rūta Žaliūnaitė (Kauno R. Montvido sporto klubas) užėmė trečiąsias vietas. Kumite varžybose aukso medalius laimėjo Tadas Jasas (Šeduvos „Tigriukai“).

Lietuvos suaugusieji sportininkai taip pat sugrįžo su apdovanojimais. Panevėžietė Irma Šiuraitė (per 60 kg) pralaimėjofinalo kovą baltarusei Olgai Vilkinai ir tapo vicečempione. Susitikimą dėl trečiosios vietos tarp vilnietės Alos Grinkevič ir kaunietės Ritos Zautraitės laimėjo labiau patyrusi sostinės atstovė. Pasaulio čempionato sidabro medalį iškovojo vilnietis Vytautas Kuzma (iki 85 kg), pralaimėjęs finalo kovą teisėjų ir žiūrovų palaikomam latviui Igoriui Panamarenkai. Jo tautietis Andrejus Berioza įveikė dėl trečiosios vietos kovojusį kaunietį Mantą Kazlauską (per 85 kg).

Puikiai lietuviai kovojo komandų varžybose. Merginų kata rungties atstovės (A. Adomaitytė, M. Pliuraitė, R. Sinkevičiūtė) iškovojo sidabro medalius. Dar geriau sekėsi kumite varžybose dalyvavusioms K. Smirnovaitei, M. Pliuraitei ir J. Šiuraitei, kurios pasipuošė čempionų aukso medaliais. Šioje rungtyjetokius pačius apdovanojimus pelnė ir vaikinų komanda (M. Kačiulis, S. Putramentas, D. Vyniautas ir L. Žalnieriūnas), kuri finale priverti pasiduoti Rusijos kovotojus. Beje, Lietuvos rinktinė (M. Kačiulis, S. Putramentas, D. Vyniautas) iškovojo antrąją vietą ir kata varžybose. Moterų kumite komanda (I. Šiuraitė, A. Grinkevič, A. Žukova) pralaimėjo latvėms dėl trečiosios vietos. Šią vietą iškovojo mūsų vyrai (M. Kazlauskas, M. Bartkevičius, E. Bložė, R. Bložė, R. Kesminas ir V. Kuzma). Lemiamoje kovoje jie įveikė prancūzus.

„Šie laimėjimai pasiekti neatsitiktinai, tai Romualdo Montvido, Alfonso Valuntonis, Laimos Grižaitės, Audronės Širokovos, Rolando Kesmino, Arūno Paškevičiaus, Mindaugo Ratkevičiaus ir kitų fanatiškai dirbančių trenerių darbo rezultatas. Jau ne pirmi metai jie įrodė, jog ir sunkiomis šalies ekonominėmis sąlygomis galima išugdyti aukštos klasės karatė meistrų, rasti jiems tinkamą pamainą“ – tvirtino šalies Shotokan karatė federacijos prezidentas Kazimieras Bartkevičius

Alvydas Staniulis
„Kauno diena“