Close

Pasaulio vaikų, jaunučių, jaunių taurė

Švedijoje Eslov meste pasibaigė vaikų, jaunučių Pasaulio karatė taurės varžybos ir Pasaulio jaunių karatė pirmenybės pagal sportinio karatė tarptautines WKF taisykles. Varžybos vyko devyniose amžiaus grupėse, kur dalyvavo apie 800 sportininkų iš 38 šalių. Lietuvą šiame Pasauliniame karatė forume atstovavo 44 Lietuvos Shotokan karatė federacijos sportininkai. Iš Kauno, Vilniaus, Šiaulių Mažeikių, Panevėžio, Joniškio, Pakruojo, Radviliškio, Zarasų, Šeduvos, Raseinių karatė klubų.

Kaip niekad sėkmingai pasirodė jaunieji Lietuvos karatistai, iškovoję net 23 medalius asmeninėse varžybose ir 4 medalius komandinėse.

Laimingas iš Švedijos grįžo Radviliškio „Kentauro“ klubo vadovas ir treneris A. Masalskis. Jo auklėtiniai iškovojo 6 medalius. Pasaulio taurės nugalėtoju kumite rungtyje tapo Kęstutis Bajorūnas, o kata rungtyje užėmė 3 vietą. Bronzos medalius iškovojo E. Šipulskis (kata), I. Martinaitytė (kata ir kumite), K. Petkevičiūtė (kata).

Kauno R. Montvido sporto klubo jaunieji karatistai taip pat iškovojo 6 medalius. I. Namajūnas (kumite) ir D. Jurkevičius (kumite) – sidabro, o E. Stančiauskas (kata), M. Kaminickas (kata), A. Adomaitytė (kumite), J. Zautra (kumite) – bronzos medalius.

Sėkmingai varžybose kovojo Mažeikų „Vyčio“ karatė klubo sportininkai, vadovaujami V. Butnoriaus. D. Radzys (tr. R. Volkovas) tapo kata rungties Pasaulio taurės nugalėtoju. G. Kenstavičius (kata) iškovojo sidabrą, o R. Maraškauskas kata – sidabrą, kumite – bronzą.

Vilniaus „Karate-do“ klubo (vadovas K. Šipelis) karatistai savo sportinių trofėjų kolekciją papildė 4 medaliais. J. Vilkelytė (tr. L. Grižaitė) nugalėjo kumite rungtyje, o kata iškovojo bronzą. M. Macinkevičius (kumite) ir J. Lazovskaja (kata) iškovojo bronzos medalius.

Panevėžio „Alfos“ karatė klubo sportininkė A. Prankevičiūtė (tr. A. Valuntonis) buvo stipriausia kumite rungtyje jaunių amžiaus grupėje. čempionės titulas ir aukso medalis geriausia dovana artėjančio Aistės 18-kos metų gimtadienio proga.

Kauno karatė klubo „Samurajus“ sportininkė K. Smirnovaitė (tr. M. Ratkevičius) kumite rungtyje iškovojo bronzą.

Nudžiugino savo trenerį Zarasų karatė klubo „Zarasai“ vadovą N. Gusevą jo auklėtinis V. Krasnovas, iškovojęs bronzos medalį kata rungtyje. Lietuvos merginų kumite komanda (A. Pranskevičiūtė, V. Skurygina, A. Slabokaitė, R. Sinkevičiūtė) iškovojo trečią komandinę vietą ir buvo apdovanotos bronzos medaliais.

LSKF delegacijos vadovas Z. Budraitis, instruktoriai: A. Masalskis, R. Volkovas, M. Ratkevičius, A. Paškevičius.